pondělí 7. března 2016

Cuketové minipizzy s paprikovými žampiony

   


INFORMACE

  
·         pečené
·         ideální k okamžité konzumaci – nejlepší jsou čerstvé


SUROVINY


·         cuketa – 1 kus – já použila střední velikost
·         olivový olej – 2-3 lžíce
·         bazalka – čerstvá nebo sušená - 1 lžička
·         mozzarella – 1 balení – cca 100 g
·         žampion – 1-2 větší kusy
·         sladká paprika – 1 lžička
·         sůl - špetka


POSTUP


            Nejprve si přichystejte plech, který vystelte pečícím papírem. Papír není nutný, ale nikdy nevíte, co se může stát a hotový pokrm jde vždy lépe sundat z papíru, než s ním bojovat z plechu.
            Cuketu nakrájejte asi na 0,5 cm široké plátky. Klidně i tlustší, kousky jsou pak lahodnější. V misce smíchejte olivový olej s bazalkou. Čerstvá bazalka krásně provoní celou kuchyni, ale vystačíte si i se sušenou. Dále nakrájejte na malé kostičky mozzarellu. Jako poslední nastrouhejte na hrubém struhadle žampiony a smíchejte s malou lžičkou papriky a špetkou soli.
            Cuketu vyskládejte na plech a potřete směsí oleje a bazalky. Dále na ni naskládejte pár kostiček mozzarelly a nakonec ozdobte paprikovými žampiony.
            Vložte do předehřáté trouby na 180 °C a pečete zhruba 20 minut, dokud neucítíte krásnou chuť pečené cukety. POZOR, ať nepřipálíte!


TIPY A TRIKY


·         Místo bazalky můžete použít i jiné oblíbené koření, ale mně se zatím osvědčila nejvíce právě bazalka. Čerstvé bylinky dají jídlu vždy nový a lepší rozměr. Takže pokud máte možnost, využívejte při vaření vždy čerstvé suroviny.
·         Místo mozzarelly lze použít také tofu – například uzené nebo marinované.
·         Sladkou papriku lze nahradit paprikou uzenou – tu používám do většiny jídel právě místo klasické papriky – jen POZOR na množství – uzená paprika je velmi aromatická.


Přeji dobrou chuť!

4 komentáře: